۱۴ بهمن

در شرایطی که بیشتر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی کودکان و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی‌بخش در مدرسه است.

 دانش‌آموزان چندین ساعت از روز را در مدرسه می‌گذرانند و اگر فضاسازی مناسبی در مدارس انجام شود، به شاد زیستن فرزندان خود کمک کرده‌ایم.‏

 شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد. یکی از تفریحات سالم و آموزنده برای نوجوانان دیدن فیلم‌های آموزنده بخصوص در حیطه دفاع مقدس و ارزش‌های انقلابی است.

در همین راستا دبیرستان رضوان اردوی بازدید از فیلم سینمایی شیار ۱۴۳ را در برنامه‌های خود قرار داد. دانش‌آموزان در روز دوازدهم آذرماه به همراه مربیان خود به سینما رفتند.

ordoo-rezvan

شیار ۱۴۳ » برخلاف آثار دفاع مقدس در کشورمان، نه قهرمان پروری دارد و نه با لحظاتی اغراق آمیز سعی در تفهیم مفهومی به تماشاگر دارد. « شیار ۱۴۳ » داستان مادری است که در روستایی در کرمان زندگی می کند و تنها دارایی ارزشمندش ، پسرش یونس است. فیلم در آغاز به خوبی وابستگی الفت به یونس را بیان می کند و این موضوع را با پیاده روی سخت الفت به منظور دادن غذای روزانه یونس در محل کارش به تصویر می کشد. شاید ارزشمندترین نکته ای که بتوان درباره « شیار ۱۴۳ » بر زبان آورد همین نگاه ساده و طبیعی به مقوله زندگی مادران شهید باشد که باعث می شود مخاطب هم به راحتی شخصیت اصلی داستان را بپذیرد و نگران او باشد.

sinama-rezvan

  

Leave a Comment